Ekonomika a manažment verejnej správy

Prečo Ekonomika a manažment verejnej správy?

• Máme akreditované všetky tri stupne štúdia bakalársky, inžiniersky aj doktorandský, na našej fakulte teda môžete získať kvalitné a úplné univerzitné vzdelanie.
  • Budete rozumieť ekonomike a financiám štátu, regiónu a mesta; budete mať veľmi široké uplatnenie v praxi.
  • Naučíte sa manažovať mesto, nemocnicu, neziskovú organizáciu, firmu, kultúrne centrum.
  • Naučíte sa získavať finančné zdroje z EÚ, banky, od investorov.
  • Naučíte sa písať a manažovať úspešné projekty v súkromnom aj verejnom sektore
  • Zlepšíte si cudzie jazyky, naučíte sa účtovníctvo, marketing, manažment, základy podnikania.
  • Vyskúšate si prácu na reálnych projektoch – napr. EHMK 2013, MS v hokeji 2011 a pod.
  • Zažijete prednášky veľmi zaujímavých ľudí zo zahraničných univerzít či praxe.
  • Počas štúdia môžete cestovať po svete, učiť sa jazyky a spoznávať nových ľudí a ich kultúru (Erasmus, SAIA, BEST COURSES, AIESEC).
  • Môžete získať praktické skúsenosti pri spolupráci so start-up firmami na Technickej Univerzite v Košiciach. Pomôžeme Vám aj do Eastcubatora.

Uplatnenie absolventov odboru Ekonomika a manažment verejnej správy

Absolvent študijného programu Ekonomika a manažment verejnej správy sa môže uchádzať najmä o manažérske pracovné pozície:

• na úseku štátnej správy (ministerstvá SR a ďalšie ústredné orgány ŠS, okresné úrady, špecializovaná štátna správa a iné),
  • na úseku územnej samosprávy (obecné a mestské úrady, úrady vyšších územných celkov),
  • li{na úseku mimovládneho sektora (združenia a organizácie venujúce sa verejným otázkam a podpore regionálneho a miestneho rozvoja,}
  • v inštitúciách EÚ a ich pracoviskách v členských štátoch,
  • v organizáciách pôsobiacich v oblasti projektového manažmentu
  • v konzultačných a audítorských organizáciách,
  • v organizáciách v zriaďovateľskej pôsobností obcí a VÚC (školské zariadenia, nemocnice, obecné podniky a iné)v organizáciách vykonávajúcich prieskumné aktivity vo verejnej správe,
  • Štúdium je zamerané i na rozvoj a podporu podnikateľských zručností budúcich absolventov.
  • Máme akreditované aj doktorandské štúdium, preto po skončení školy môžete pokračovať na našej fakulte ako doktorand.